Матурантска парада

У духу толеранције, једнакости и једнаких права дана 17.05.2019. године реализована је седма Матурантска парада у општини Рашка. Учешће у највећем симултаном плесу узело је 174 пријављена матуранта из две средње школе  наше општине.

„Реч генерацији“ упутили су Јана Јовановић и Милош Марковић, ученици завршног разреда испред Гимназије Рашка као и Бојан Пајовић проф. српског језика и књижевности и Ивана Чоловић испред Средње школе „Краљица Јелена“.

Матурантска парада  се у нашој општини организује од 2013. године и сада је већ традиција која кроз шест минута плеса приказује културно-уметничку слику наше општине и наше младости.

Организатор Матурантске параде је Канцеларија за младе Рашка а покровитељ манифестације Општина Рашка.