Школски дан на Сајму књига

Школском дану на 64. Међународном београдском сајму књига, 24.октобра,  присуствовали су ученици и професори Гимназије из Рашке заједно са Канцеларијом за младе Рашка. Сајам познат као празник књиге, угостио је бројне најзначајније домаће и стране  писце и издаваче.

Под слоганом  „Jеднакост“, oдносно „Писмо једнако глава“, књижевност се промовише кроз велику понуду дела и бројних радионица. Почасни гост овогодишњег Сајма књига је Египат.

Школски дан на сајаму је веома важна за наше ученике,за усвајање навика и осећаја за литералну уметност. На Сајму књига посетили смо бројне промоције, акције и попусти. Открили смо идеалне наслове књига за поклоне, за успомене. Присуствовали смо бројним промоцијама, презентацијама, трибинама на различите теме важне за књижевност, издаваштво и  културу.